E&A İnşaat (EA İnşaat)

E&A Uluslararası Yönetim Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi, 16 Mayıs 2007 tarihinde Samsun'da uluslararası firmalara danışmanlık amacıyla Ersan GÜNDEM ve Ahmet YAŞAR tarafından kurulmuştur. Firmamız, ABD'de Pace America, Inc. adı altında tüketici elektroniği alanında faaliyet göstermiş ve daha sonra da İngiltere ile Almanya'da şubeler açarak büyümüştür.

2012 yılında Samsun'da inşaat sektöründe yeni faaliyetlerine başlamış ve ilk projesini Canik/Samsun'da 10 ay gibi çok kısa bir sürede tamamlamış ve tüm projenin satışını 5 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirmiştir. 2013 yılında Piazza Alışveriş Merkezi'ndeki McDonald’s şubesini bünyesine katmıştır.

E&A İnşaat Samsun Atakum’da 42 Dairelik Vega Evleri Projesine Mart 2014’te başlamış ve Haziran 2015 çevre düzenlemeleri dahil bitirmiş. Dairelerin %90’I tüm inşaat bitmeden tükenmiştir.

E&A İnşaat, ortaklarının geçmiş yıllardaki başarılı çalışmalarından faydalanarak, Samsun'da inşaat sektöründe konut ihtiyacını karşılayabilmek, kaliteyi ve kullanıcı memnuniyetini daha ileri seviyelere taşıyabilmek hedefiyle bu sektöre adım atmış genç bir firmadır. Diğer sektörlerde ve yurt dışında edindiğimiz tecrübeleri, günümüz modern mimarisinin bizlere sunduğu imkanlarla birleştirerek, kalıcı ve kaliteli eserler vermek niyeti ve azmiyle hızla amacına ulaşmak için yol almaktadır.